Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny.

niedziela, 19 grudnia 2010

Świąteczny ptaszek i co nieco o szablonie

Humoru ostatnio nie mam , ja przeziębiona , córka razem ze mną więc roboty ani śladu  - nadrobię jak mąż wróci . Dla odreagowania pewnego wieczoru wyszyłam świątecznego ptaszka .
P1050099

W odpowiedzi na wasze komentarze -  które dodają mi skrzydeł tak na marginesie Szeroki uśmiech .

Sabinko.t1  , Alice , Iwono, Agnieszko , Skaleczko – dziękuję bardzo za miłe komentarze Uśmiech By zaspokoić waszą ciekawość odnośnie szablonu zamieszczę parę zdjęć.
P1050107
P1050108
Szablon zakupiłam za 13 zł -  niedrogo jak na przydasia . Trochę inne miałam o nim wyobrażenie jak go kupowałam , ale jest naprawdę bardzo przydatny. Niby plastikowa płytka z otworkami , ale zaoszczędza czas potrzebny na mierzenie i dopasowywanie przy robieniu pudełeczka.
Przykładamy szablon do kartki i wytłaczamy po liniach -  ja używam do tego sprzętu od pergamano , takiego z szpikulca z kulka na końcu. Zobaczcie same  -  instrukcja w języku niemieckim więc przy pracy opieram się tylko na tych rysunkach.
P1050109
P1050110
P1050111
Znalazłam to w swoim ulubionym sklepie http://craftmarket.pl/

4 komentarze:

 1. aaaaaaa to tak to wygląda, hmm musze poszperać na ebayu w takim razie, bo naprawdę czasem dwoje, troje się w poszukiwaniu pudełka albo pomysłu jak coś opakować, a tu proszę problem z głowy :P a co do humoru to musi być wynik pogody, mam nadzieję, że w tym tygodniu Ci się zarówno humorek jak i zdrówko poprawi ;) pozdrawiam skaleczka

  OdpowiedzUsuń
 2. fagusiu zdrówka życzę dla Ciebie i dla córci
  ptasiorek świąteczny mały ale bardzo uroczy
  a szablon bardzo ciekawy i na pewno pomocny

  OdpowiedzUsuń
 3. Ptaszek uroczy. A taki szablon sama tez muszę nabyć, niezwykle przydatny. Dziękuję za namiary:) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fagusiu nie wiem co piękniejsze - pudełko czy ptaszek :) szablon daje rewelacyjne efekty. Gdyby nie ta odwieczna kasa... juz byłby mój :)

  OdpowiedzUsuń