Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny.

piątek, 20 maja 2011

mała kawka i zakładki

Skończyłam przyjemny , mały motyw kawowy z zaplanowanym przeznaczeniem.

P1050431

Tylko , czy uda mi się zrealizować ten plan ..? Zobaczymy .

Ukończyłam tez 2 zakładki na przedszkolaków Małgosi .

P1050432 

 

Mała japonkę wyhaftowałam już dawno , z zestawy z gazetki – teraz była jak znalazł. Obszyłam ja tylko na maszynie , od spodu podkładając żółty filc. Najwięcej roboty miałam z “truskawkowym ciasteczkiem “ . w pewnym momencie myślałam , że porwałam się z motyka na słońce – drobna kanwa i mnóstwo konturów . Ale udało się  Uśmiech 

P1050433

Teraz pora brać się za następną – tym razem staranniej dobiorę haft o tematyce bardziej chłopięcej . w kolejce czeka już kawowe RR.

5 komentarzy:

 1. filiżanka z kawą też czeka u mnie w kolejce :-) ale z drugiej strony czegóż to nie ma na mojej liście do wyszycia hihihi
  ciekawa jestem przeznaczenia tego hafcików a ty fagusiu taka tajemnicza jesteś nieładnie oj nieładnie ;-)

  zakładeczki świetne !!

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne hafciki :)
  czy mogłabyś się podzielić wzorkiem tej cudnej filiżanki ?
  mój mail: agusia.jagna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zakładki. Przyznam Ci się, że tą po lewej też miałam w planach. Dzieciaki na pewno będą przeszczęśliwe. Ja bym była:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Filiżanka i zakładki bardzo ładne! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakładki cudowne - już się cieszę:):)
  a co zaplanowałaś z kawą? podoba mi się bardzo ten wzór:)ciekawa jestem jego przeznaczenia:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń