Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny.

sobota, 3 listopada 2012

szydełkowo–zakupowo

Po śniegu ani śladu , przeziębienie na szczęście przemija , a serwetki przybywa.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Niestety trochę za wolno niż było w planach  -  jeszcze została 1/3 do zrobienia i kolejna w takim samym rozmiarze  -  którą ledwie zaczęłam robić …a wszystko to na wczoraj  ): . Ale na szczęście termin udało się przesunąć -  niestety to trochę opóźni moje prace nad przygotowaniem się do kiermaszu . 

Co do szydełkowych prac -  mam zamiar tez dokończyć ponczo -  nie ponczo , które zaczęłam jeszcze w wakacje -  przyda się na chłodki . Na razie wygląda dość mizernie i najgorsze jest to , że nie bardzo mam na nią pomysł , co do kształtu -  już kilka razy zmieniała mi się koncepcja , więc było i prucie i robienie niektórych elementów od nowa …

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na szczęście mimo dużych “ dziur “  jest dość ciepłe .

Humor nieco poprawiły mi zakupy – Szkoda , że u mnie w Piasecznie nie ma takiego fajnego sklepu z włóczkami jak w Hajnówce ….

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Kolorowe włóczki akrylowe i z domieszka wełny  plus dwa grubsze szydełka . Aż rączki mnie swędzą by zaraz z nich cos zrobić  (: Ale wszystko w swoim czasie .

7 komentarzy:

 1. Piękny obrus :-)
  Nie mogę się doczekać końca - pewnie tak jak Ty :-)
  Ponczo - rewelacyjne - na pewno coś wspaniałego wymyślisz.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie mam cierpliwosci do drutów - chociaż kiedyś dużo na nich robiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. :) dla mnie to relaks . a tak dla scisłości to nie druty , ale szydełko ;)

   Usuń
 3. Mmmm.... zakupy poprawiają humor i samopoczucie.
  Prace szydełkowe pięknie się tworzą a czas to prawda mógłby być z gumy :) Pozdrawiam fagusiu i życzę wygranego wyścigu z czasem :)

  OdpowiedzUsuń